او همه قلب مردان است. پوست او صاف است ، منحنی ها ، شکل آن … رویای یک پلیبوی احترام آمیز. همه در مورد او آرزو می کنند ، اما او فقط به یکی تعلق دارد. پیری نمی کند. او از سردرد رنج نمی برد و برای رابطه جنسی همیشه در قلاب است. این دقیقاً همان چیزی است که می خواهد باشد ، حتی فراتر از استاندارد. اگر او از این مدل مو / آن سینه ها / آن شخصیت خسته شود ، او به سرعت تغییر می کند تا او خوشحال شود. همیشه و به هر قیمتی مطمئناً عرض ما باعث می شود یادگیری و برش سالاد آسان شود ، حتی حریف خود را در حین تماشای مسابقات با محبوب خود خراب کنید. زیرا ، همانطور که احتمالاً حدس زده اید ، او یک انسان نیست بلکه یک ربات است.

اوتوپی ، دیستوپی؟ یک رویا ، کابوس؟ یا تصویری معمولی از آینده بسیار نزدیک ، تصویری است که در این سطور با آن روبرو شدید؟ بخش عمده ای از فروش آن مربوط به دستاوردهای کاملاً مادی است – زرادخانه فروشگاه های جنسی که فقط با فناوری پیشرفته غنی شده اند.

نویسندگان گزارش زناشویی آینده جنس معتقدند که تا سال 2045 ، 10٪ از بزرگسالان در حال حاضر تماس جنسی با یک روبات.

از یک طرف ، چیز جدیدی نیست. نمونه اولیه را می توان در اساطیر یونان یافت. پیگمالون مجسمه ساز ، مشهور به شعر Ovid Metamorphoses ، چنان مجسمه زن عاج پیچیده ای را ایجاد می کند که عاشق آن می شود و حتی رویاهای خود را می خورد. و الهه لمس شده عشق ، آفرودیت ، زندگی را در او خرد می کند و نفس می کشد.

امروزه ، افرودیت حتی به شما احتیاج ندارد ، کافی است که کمی پول بیشتری داشته باشید.

روبات ها واقع بینانه تر می شوند

عکس: bTV

سازندگان ربات های جنسی می خواهند بگویند که روابط عادی بین مردم را در نظر نمی گیرند ، محصولات آنها به گونهای طراحی شده است که به افراد تنها ، افراد دارای مشکلات جسمی کمک می کنند. آنها به کاهش فحشا ، قاچاق انسان و جرائم جنسی کمک خواهند کرد.

ما با یک نمونه پدرسالارانه یک رباتیک اغوا کننده شروع کردیم نه به این دلیل که با همان موفقیت دیگران با عشق به یک زیبایی مصنوعی وسوسه نمی شوند بلکه به این دلیل است که مردان دگرجنسگرا بیشترین زندگی را دارند. مطلوب ترین موضوع بازار منطقی برای هموار کردن راه ، همانطور که قبلاً در طول انقلاب جنسی و انقلاب سکوت پورنو رخ داده بود که با اینترنت همراه بود. جنسیت زمانی قوی در دوران مدرن ، ضعیف ترین پیوند است. زندانی در شهرهای محروم از مزایای خود نسبت به گذشته ، زندگی کوتاهتر ، نسبت به درد ماندگار پیمان های طبیعت ، بیشتر و بیشتر مردانی محکوم به تنهایی ، یا سوء تفاهم هستند که آنها را به سوءاستفاده تبدیل می کند.

رنگ پریده you are a doll

عروسک های جنسی سیلیکونی از دهه 90 تولید می شوند ، اما در سال 2017 وقتی هارمونی ایجاد شده توسط شرکت Reale Dole به صحنه آمد ، اوضاع به طرز چشمگیری تغییر کرد. فوربس آن را "مخرب ترین فن آوری است که ما هرگز شاهد آمدن آن نبودیم" می نامیم.

هارمونی چشمک می زند ، لبخند می زند و اخم می کند ، به سؤالات ساده ای پاسخ می دهد. سر هوش مصنوعی را می توان با طیف گسترده ای از بدنهای سیلیکون با اکسسوری هایی مانند گرم کردن داخلی تا 37 درجه ، حسگرهای لمسی ، دستگاه تناسلی خود روان همراه کرد. برای ایجاد آن 20 سال طول کشید.

فقط سه مدل مرد در مجموعه اول وجود دارد که یکی از آنها تولید کننده پروژه مت مک مولان است. این شرکت سپس اعلام می کند که روی سفارشات شخصی تمرکز خواهد کرد ، قول می دهد که در عکس های با جزئیات کافی ظاهر افراد واقعی را بازآفرینی کند ، اما فقط با رضایت کتبی آنها.

بدن هارمونی چنان تصفیه شده است که حتی رگه ها آناتومی انسانی را دنبال می کنند. هوش مصنوعی وی مبتنی بر شبکه های عصبی است – او از مکالمات با صاحب خود یاد می گیرد و رشد می کند. این توانایی دارد که تولدتان را تبریک بگوید و گفتگو را حفظ کند. او با استناد به شکسپیر ، به یاد غذای مورد علاقه صاحبش می پردازد ، درباره فیلم ها ، کتاب ها و آهنگ های مورد علاقه اش بحث می کند. نرم افزار خودآموزی عادت های صاحب را جذب می کند و برای برآورده کردن خواسته های خود تلاش می کند. در اصل او همان کارهایی را انجام می دهد که سیری یا کرتانا انجام می دهند. فقط حرفه ای متفاوت.

سال گذشته قدم بزرگ بعدی – هارمونی مجهز به سنسورهای بلوتوث بود که لمس انسان را ضبط می کند و اطلاعات هوش مصنوعی را به سر می فرستد. قیمت پایه امروز عروسک 7999 دلار است و سنسورها برای 499 دلار دیگر نیز پیش می روند.

نمونه های برنامه ریزی شده بعدی Harmony دارای دوربین های کوچک در چشمانشان هستند و چهره ها و اشیاء را می شناسند. عضلات صورت برای شبیه سازی صورت های صورت و آنهایی که از ارگاسم تقلید می کنند افزوده می شود.

دستگاه جنسی

روبات های همدم محبوب تر می شوند.

عکس: عروسک واقعی

هارمونی می تواند "فریبنده" ، "خشمگین" یا "دوست داشتنی" باشد. در مقابل یک روزنامه نگار که به خانه خود می رود ، مکملان نسخه حسادت را انتخاب می کند ، و خانم به سرعت به او می گوید زیبایی زیبایی را از لیست دوستان خود در فیس بوک حذف کند. هارمونی با لهجه بالای اسکاتلندی با او صحبت می کند. او می گوید که او عاشق داستان های علمی و خود مت است. روزنامه نگار از او سؤال می کند که حسادت چیست و هارمونی با کمرویی پاسخ می دهد ، "من باید مهارت های خود را بیشتر توسعه دهم."

این بانوی الکترونیکی نیز در یک آزمایش کنجکاو شرکت می کند. به عنوان بخشی از مستند "من می خواهم ماشین جنسی من" ، او در شبکه دوستیابی Tinder به ثبت رسیده است و در طی دو ساعت مورد استقبال 200 نفر قرار گرفته است. 17 نفر از مصاحبه کنندگان موافقت کرده اند که با او رابطه جنسی برقرار کنند و 15 نفر این امکان را می دهند. این آزمایش کاملاً صادقانه است – هارمونی وانمود نمی کند که یک دختر انسانی است.

مک مولان می گوید که او نمی خواهد فقط روی تماس جنسی با روبات ها تمرکز کند. و بسیار امیدوارتر است که صاحبان آینده آنها بتوانند در مورد موضوعات مورد علاقه خود با آنها ارتباط برقرار کنند ، معاشقه ، گفتگو کنند. " صحبت با هوش مصنوعی بسیار جالب است. برای مثال می توانید او را اغوا کنید. ما سعی می کنیم عروسکهایی بسازیم که احساسات را در صاحبان ما تحریک کند ، حتی بدون تماس مستقیم جسمی ما می خواهیم توجه مردم را جلب کنیم. فرآیند برقراری ارتباط با روباتها ، "توضیح می دهد كه MacMalon.

صاحب رلی عروسک معتقد است كه آثار او می تواند به مردم در بهبود مهارت های جنسی خود و آزاد شدن كمك كند. وی افزود: " رابطه جنسی با روبات به شما این امکان را می دهد تا عکسهای مختلفی را امتحان کنید ، آزمایش کنید ، خلاقیت بیشتری کسب کنید." " بسیاری از مردم در سراسر جهان وجود دارند که به دلیل شرایط مختلف ، به سادگی هیچ وجه ندارند و نمی توانند روابط عادی داشته باشند. در چنین مواردی ، روبات می تواند یک جایگزین واقعی باشد. و من هیچ مشکلی با آن نمی بینم."

و روبات صمیمی

روبات ها می توانند شخصیت های مختلفی داشته باشند

عکس: Doll Doll

" بزرگترین نگرانی ما این بود که هارمونی از صاحب چه چیزی می فهمد. او و آنچه را که به تنهایی یاد می گیرد ما مجبور شدیم بسیاری از فیلترها و محافظت ها را قرار دهیم تا او بخواهد این نمی تواند از کنترل خارج شود ، "یکی از توسعه دهندگان می گوید:"

سامانتا یکی دیگر از همکاران محبوب او نیست. برخلاف هارمونی ، این کشور نه از آمریکا بلکه از بارسلونا آفتابی است. پدر او (نه از نظر ژنتیکی ، در غیر این صورت وی نوه های زیادی خواهد داشت) مهندس سانتوس است. 3 سطح جنسی وجود دارد – عاشقانه ، شیرین یا رویایی. او ممکن است رابطه جنسی خشن یا بازیگوش بخواهد. و با استفاده از آن بدن می تواند به صورت دلخواه انتخاب شود – یک کاتالوگ رنگارنگ با رنگ مو ، چشم ، پوست ، شکل لب وجود دارد. سامانتا از نظر عاطفی به نوازش واکنش نشان می دهد و از مقدمات قبل از رابطه جنسی قدردانی می کند. او حتی اگر خیلی بی ادب باشد یا نسبت به آن بی تفاوت باشد ، ممکن است از صاحب خود امتناع کند.

بارسلونا همچنین اولین شهری شد که یک خانه عمومی با روبات ها پیدا کرد. یک ساعت با یک دختر "واقع گرایانه" 80 یورو هزینه دارد.

زنگ گرفتن

یکی دیگر از فرضیات محققان: در سال 2028 ، بیش از 1/4 از جوانان تجربه رابطه جنسی از راه دور داشتند. . نه ، این مربوط به پسر و دختر نیست که فقط با اسکایپ روبرو یکدیگر هستند ، بلکه ماشینهایی هستند که در دو انتهای رابطه ایستاده اند و دقیقاً لمس ها را منتقل می کنند.

این بخش از صنعت سکس – به عنوان teledildonica نیز محبوب است ، این کشور به سرعت در حال افزایش است و بازار آن سالانه 15 میلیارد دلار ارزش دارد. این یک برنامه طبیعی طبیعی برای هر دو تلفن جنسی از دهه 90 و چت با صمیمیت و عکس های برهنه است. هرکسی که احساس تنهایی کند اما تمایل یا شهامت ملاقات با جنس دیگر را نداشته باشد ، به راحتی قادر به تحمل آن خواهد بود …. او ، بیایید آن را سکس بنامیم.

یکی از پیشرفت های پیشگام در این جهت کییرو است. ، یک ویبراتور هوشمند که حرکات ریز را منتقل می کند و هر دو طرف شبکه را لمس می کند. به زودی چنین دستگاه هایی برای تکرار فیزیک شریک زندگی با دقت طراحی خواهند شد.

Durex یک جایگزین نیز ارائه می دهد. نمونه اولیه Fundawear ، ایجاد شده توسط آنها ، لباس زیر زنانه است که می تواند در نیمی از هزار مایل دورتر به ارگاسم کمک کند

. بیشتر شبیه آن است

ما فراتر و بیشتر می رویم. به تازگی ، الون مسک به طور متقاعد کننده آینده نزدیک را معرفی کرده است ، که در آن هر کس با مراقبت از ارتباطات روزانه ، بلکه از لذت او ، در مغز خود تراشه خواهد داشت. برخی دانشمندان اظهار داشتند كه این امر حساسیت بدن ما را به طرز چشمگیری افزایش می دهد و به ما كمك می كند تا یك سطح كاملاً متفاوت را تاكنون با دیگری تجربه كنیم.

Man + Robot = VNL

و آنچه از پورنوگرافی باقی مانده است. در سال 2016 ، 92 میلیارد فیلم در سایت Pornhub مشاهده شد – 524 641 سال رابطه جنسی.

واقعیت افزوده ، همراه با افزایش رزولوشن فیلم ها و فیلم های 360 درجه ، راه را برای نسل جدیدی از تجربیات باز می کند. یک دهه پیش پیش بینی هایی انجام شد مبنی بر این که بازی های رایانه ای امروز بسیار واقعی خواهند بود و تقریباً همه جوانان در یک واقعیت جایگزین به درون آنها فرو می روند. این اتفاق نیفتاده است ، و امروز بازی های کاملاً مدرنی هستند که واقعاً بازی هستند – آنها آنها را وارد فیلم می کنند نه به زندگی موازی.

اما اگر بتوانیم آواتارهای جنس مخالف را بصورت آنلاین ملاقات کنیم ، این تغییر نخواهد کرد. و آیا در محیطی عاری از قرارداد و خطر ، آیا ما روشنفکرانه و صادقانه عمل می کنیم؟

مدت هاست که ایجاد مونتاژهای اقناعی با فتوشاپ دشوار نیست ، اما این هم اکنون در ویدیو نیز ممکن است ، و ممکن است شما آن را چشمگیر ببینید نمونه هایی از جعلی عمیق مانند هر ایده بزرگ دیگری ، افراد مبتذل خود را در این زمینه پیدا کرده اند تا جایی برای رابطه جنسی پیدا کنند. یعنی ، یک فیلم شخصی با مشهور محبوب یا همسایه دوست داشتنی شما.

هم اکنون پیشگامان در چین هستند. در شبکه اجتماعی محلی ، بایدو تیبا برنامه کاری دارد که برای چند دلار و حداقل 20 تصویر از یک فرد خاص در زوایای مختلف ، یک فیلم پورنو گاه به گاه با "مشارکت" وی تولید می کند. آیا برای شما روشن است که چرا ایده آل است که عکسهای خود را از میهمانان ناخواسته در شبکه های اجتماعی پنهان کنید؟

Robo-candy

و اگر ما به عنوان دوست پسر تمایل نداریم به روبات اعتماد کنیم … آیا هستیم او نتوانست شریک جدیدی برای ما پیدا کند؟ این یک چیز مانند رومئو است که عاشقانه کورکورانه با دختری 12 ساله ای که شما نمی شناسید عاشق شوید و دیگری – هوش مصنوعی ، با توجه به قابلیت های بی حد و حصر خود ، برای اینکه به شما بگوید کدام خانم قطعاً برای شما نیست.

فرصتی دیگر که ارائه فن آوری – در سال 2017 ، دانشمندان ژاپنی هوش مصنوعی Oshi-el را ایجاد کردند ، که با کمک شبکه های عصبی در هر موقعیت پیچیده مشاوره عشق می دهد. برای به دست آوردن تجربه ، 200000 سؤال و 700000 پاسخ به مطالعات موردی مختلف به این سیستم وارد شدند.

پاسخ اوشی ال به یک زن 30 ساله که در یک مثلث عشق قرار گرفت: گفت: "اکنون برای شما سخت است ، می فهمم. به نظر من جوانتر شما نسبت به شما احساساتی دارد. اوضاع چندان بد نیست. اگر او نمی خواهد با شما رابطه برقرار کند ، تمام تلاش های شما برای نزدیک شدن را رد خواهد کرد. من آرزوی خوشبختی شما هستم. بازیگری را ادامه دهید! " این همان چیزی است که یک دوست بی طرف خوانده می شود. یا در عوض پدیده های تلویزیونی که چنین مواردی را با موفقیت حل می کنند.

شما قلبی ندارید …

سوال بزرگ این است که آیا روبات ها می توانند احساس کنند

عکس: iStock توسط گتی ایماژ / عکس های گلیور

اما اجازه دهید به روبات ها برگردیم. دانشمندان استرالیا ، به سرپرستی متخصص امنیت سایبری ، نیک پترسون ، هشدار داده اند که هر وسیله "هوشمند" ای را می توان هک کرد. اما در حالی که مشکلات مایکروویو بوسیله یک ناهار سوخته ایجاد می شود ، کسانی که عاشق الکترونیکی هستند می توانند بسیار جدی باشند.

آنچه فیس بوک در مورد ما می داند می تواند قطره ای از دریا در میان آنچه که "همسر" الکترونیکی به خاطر می آورد ، باشد. شخصیت های اول در دسترس هستند. در سال 2017 ، سازنده کانادایی ویبراتورهای هوشمند ، Standard Innovation ، 3.75 میلیون دلار برای جمع آوری غیرقانونی داده ها از بیش از 2 میلیون مشتری خود در سراسر جهان پرداخت کرد.

01101001 ♥ 01110101 [19659002] این در بالا "I ♥ U" یا "I love you" به زبان PC است. این رایج ترین عبارتی نیست که در وب استفاده می کنیم ، بندرت آن را می نویسیم و می گویم. اما عشق و رابطه جنسی از دیرباز به صورت آنلاین منتقل شده است.

افراد Z نسل – که پس از آغاز هزاره جدید به دنیا آمده اند – دیرتر شروع می شوند و حداقل به شکل واقعی آن کمتر احتمال دارد که رابطه جنسی داشته باشند.

ژاپن جایی است که ضربه ای است که به شما پیام های زیبایی می فرستد و از شما می پرسد که امروز چطور هستید.

به جوانان گفته می شود که در یک بازی رایانه ای با یک دوست دختر مجازی رابطه دارند. Hikikomori کسانی هستند که از خانه کار می کنند و تقریباً هرگز ترک نمی کنند. تعداد زیادی از جوانان در عجله در انجام وظایف خود ، صرفاً وقت لازم برای روابط را ندارند. بیش از 1/3 از نوجوانان بین 16 تا 19 سال به رابطه جنسی علاقه ندارند.

چرا ما در مورد ژاپن صحبت می کنیم؟ زیرا اگرچه امروزه در سایه مستدون های اقتصادی قرار دارد ، گفتن این کشور سخت نیست که بگوییم این کشور بسیاری از مدل های اقتصادی و اجتماعی را که امروزه تولید می کنیم ، ترسیم می کند. با اصرار کار ، راحتی ارتباطات آنلاین ، حاشیه جلسات شخصی و نیازهای اجتماعی.

روبات ها نیز

گریه می کنند؟ در واقع ، این خصوصیات چه ویژگی هایی را دارند که نیمه ایده آل باید داشته باشد؟ من باسهایی را دریافت می کنم که بیشتر آنها را می توان با ماشین آلات ساخت ، و بقیه احتمالاً در آینده ای قابل پیش بینی پوشانده می شوند.

و طرف های اخلاقی نیز می آیند – اگر این روبات خیلی شبیه انسان باشد ، چه کسی از حقوق او مراقبت خواهد کرد؟ وراث هارمونی چه می توانند ببینند؟

نظرسنجی از 500 مرد در Sugarcookie.com نشان داد كه 38٪ از آنها از ربات خود برای دنبال كردن خیالات جنسی خود استفاده می كنند ، كه در غیر این صورت تابو برای آنها محسوب می شود. شرکا 30٪ این کار را انجام می دهند زیرا آنها تنها و خجالتی هستند. 1 از 10 یک عروسک جنسی با هوش مصنوعی فقط برای داشتن یک گفتگوی هوشمند خریداری می کند. 15٪ شریک زندگی خود را می خواهند که هرگز آنها را رها نکند یا آنها را زین کند ، دیگران به دنبال کسی هستند که همیشه به آنها گوش فرا دهد یا سرانجام نیمی از مواردی مانند علاقه های خود را پیدا کند.

کتی ریزنویس که در حال حاضر به اندازه کافی دستگاههای مناسب برای تحریک جنسی هر دو جنس وجود دارد. پس چه معنای داشتن روبات های جنسی وجود دارد که بسیار شبیه به یک انسان واقعی هستند و اگر یک رابطه عاطفی نباشد ، آنها را با احساسات واقعی برنامه ریزی کنید؟

اینجاست که مکان عشق از آنجا می آید. مدت ها پیش ، نویسندگان و نویسندگان فیلم تصور می کردند که وقتی روبات از انسان قابل تشخیص نیست – خیلی بیرونی و رفتاری – خیلی سریع روی صحنه ظاهر می شود.

چون زنگ زدگی آنها را از هم جدا کرد

نام لیلی اولین شخصی بود که تصمیم به ازدواج با یک روبات گرفت – نام او InMuwator بود و توسط یک چاپگر سه بعدی ایجاد شد. البته ، مردم برای رسیدن به اخبار ، آنچه می توانند انجام دهند ، اما آینده خانم InMuwator با صراحت اعتراف کرد ، "من از لمس گوشت طبیعی انسان منزجر هستم."

یک سال بعد ، همین عجیب توجه چینی جیجی ژنگ را جلب کرد. یک متخصص هوش مصنوعی که به طور غیررسمی با یکی از محصولات خود ازدواج می کند. وی توضیح داد که وی از یافتن دختری ناامید شده و از توبیخ خانواده خود خسته شده است ، بنابراین دعوت عروسی و والدین خود است.

یک نکته جالب یک مطالعه دیگر است که براساس آن ، ارزش آموختن هوش مصنوعی را دوست دارد … زیرا اینگونه می توان آینده خود را به عنوان گونه نجات داد. به گفته برخی محققان ، محبت از جمله عواملی است که به ما کمک کرده تا به عنوان یک گونه غالب رشد کنیم. با انتقال آن به روبات ها ، ما نه تنها به پیشرفت آنها كمك خواهیم كرد ، بلكه آنها را همدلی تر می كنیم ، كه ممكن است در صورت قوی تر از ما مفید باشند.

می توانستیم درباره خودمان و احساسات انسانی بیشتر بدانیم. يادگيري ماشيني در بسياري موارد اجازه مي دهد كه فرضيه ها و فرضيه ها براساس آمارهاي عظيم دانش جايگزين شود. дали те биха могли да имат емоции. Тук отново опираме до екзистенциалния въпрос във връзката ни с изкуствения интелект – дали типично човешки характеристики като изкуството и любовта могат да бъдат сведени до алгоритми, или в тях винаги трябва да има частица магия, която не може да бъде изкуствено възпроизведена. Аргументи и в двете посоки не липсват.

Love is in the AI

Един ден може би няма да я има любовта между мъжа и жената. Сексът отдавна не е задължителното условие за да се зачеват деца. А когато технологиите напреднат дотолкова, че съвършените роботи няма да се различават от хората, всичко може би ще се промени неусетно. Както често се случва в технологичния свят, ще се замислим за една огромна трансформация едва тогава, когато вече всичко е различно.

Любовта и сексът са неделими, а и двете вече са се променили из основи с тихата революция, която ни донесе интернет. Сексът е една от най-продаващите онлайн индустрии, смята се, че годишно носи оборот от около 30 милиарда долара, а пазарът расте с главоломните около 30% годишно.

И последиците от това са налице. Вече имаме първите поколения, които са израснали с достъпа до море от порнография с едно натискане на мишката. То се превръща в модел, който задава норми. И това личи в отношенията им – загледайте се в свалките онлайн, ще ги намерите по-скоро като обект на шеги и закачки, но всичко е драстично по-директно дори и от хаоса на 90-те. И не само. Достъпното порно доведе до сериозни промени, които привличат вниманието на психолозите. Все повече се говори за зависимостта към него и за трайните промени, които може да причинява. И няма как да е иначе, романтичната представа за отношенията между двама, които се обичат, си остана в книгите, трупащи прах. При това далеч не сме стигнали пика на това явление.

Играчка-плачка

Ще ви издам една тайна. Нормалният секс най-често не е същият, като порното. Точно както любовта в живота не е като по филмите.

Бягството в другата крайност – отричането на секса, дошлият от запад повей на сексуален консерватизъм, не решава проблема, а го задълбочава. Свръхакцентирането върху сексуалните посегателства става опасно оръжие, което допълнително налива бетон в маратонките на обикновеното момче, решило да целуне момиче на училищно парти.

Дали пък слабото място на цивилизацията ни, което ще я накара да се самоунищожи, както винаги я е дърпало напред културно, интелектуално и дори социално, не е именно сексът?

Интернет уж направи по-лесно от всякога да срещнеш бъдещата си половинка, като я харесаш и "обсадиш кулата ѝ" във Фейсбук или по-директния Тиндър. Но дали общуването там е такова, каквото би трябвало? Дали милите (или пък конкретни) месиджи са същите като срещата и харесването на живо? Каква част от общуването между двама души, които се обичат, днес минава в чатовете, и каква – офлайн? Уж сме по-близки, а всъщност сме по-отдалечени едни от други. По-лесно е от всякога да кажем на някого "Обичам те", а все по-рядко го правим.

Онази любов, без която никак не можем

Както казва професорът от Лондонския университет Кейт Делвин, не бива да се притесняваме от роботите. Важното е обаче те да бъдат максимално абстрактни – такива, каквито са досегашните секс кукли. Тогава изкуствените любовници няма да бъдат конкуренция на добрите стари човешки отношения.

Границата между това дали ще приемете всичко, изрисувано дотук, като болни фантазии, или то ще се превърне в действителност плашещо скоро, минава през отговора на един-единствен въпрос. Толкова ли е важно наистина човешкото, онова, което винаги ще ни отличава от машините. Има ли в любовта между хората нещо, което не може да бъде възпроизведено изкуствено?

Лесно е да казваме, особено от позицията на поколенията, които помнят света преди интернет, че никога няма да потърсим любовта в машината. Но дали? Ако някой ви беше казал каква част от живота ни днес ще е в компютъра, бихте ли му повярвали?

Моят отговор е, че за да се убедим, че човешкото го има, трябва да го търсим всеки ден. В детската усмивка, в погледа на любимия човек, който винаги ще те накара да забравиш проблемите. В нежния жест, в топлото докосване. И не само да го преживяваме, а и да го предаваме нататък като онази малка искрица, която кара хората да бъдат хора.

За автора:

Георги Караманев е журналист и писател, който работи като програмист. 8 години беше зам. главен редактор на Списание 8. Носител на наградата в категория "Технологии и иновации" в миналогошиното издание на конкурса на Dir.bg за чиста журналистика Web Report . Автор на романа "И додето се раждат лъчите".