دادگاه فیس بوک و توییتر را به دلیل امتناع از بومی سازی بانک اطلاعاتی روسها به مبلغ 4 میلیون روبل جریمه کرد


دادگاه جهانی مسکو ، به گفته ریو نووستی ، جریمه های اداری را در شبکه های اجتماعی فیس بوک و سرویس میکروبلاگینگ توییتر به دلیل عدم رعایت قوانین روسیه تعیین کرد.

به یاد بیاورید که Roskomnadzor در تاریخ 31 ژانویه امسال از آغاز مراحل اداری علیه توئیتر ، و همچنین شبکه اجتماعی فیس بوک خبر داد. این شرکت ها طبق محلی که طبق قانون لازم است از محلی سازی داده های شخصی کاربران روسی روی سرورهای فدراسیون روسیه امتناع ورزند.

نقض این الزامات جریمه اداری را به مبلغ 1 میلیون تا 6 میلیون روبل فراهم می کند. در موارد شدید ممکن است یک سرویس اینترنتی در روسیه مسدود شود.

دیوان جهانی دادگستری مجازات 4 میلیون روبل از هر منبع برای فیس بوک و توییتر تعیین کرد. مجازات باید ظرف مدت 60 روز از زمان لازم الاجراء پرداخت شود.

"وكلاي هر دو شركت اينترنتي ، همانند نمايندگان Roskomnadzor ، به اين روند نرسيدند. قاضی الكساندر میخالف در مورد مواد مكتوب تصمیمی اتخاذ كرد كه براساس آن ، نه توئیتر و نه فیس بوك خود را گناه نمی دانند. "

ما اضافه می کنیم که به دلیل عدم رعایت قانون محلی سازی داده های شخصی در کشور ما ، شبکه اجتماعی دیگری در حال حاضر مسدود شده است – پلت فرم LinkedIn.

3DNews


نظر شما