دادگاه انتشار تلگرام رمزنگاری GRAM را ممنوع اعلام کرد


یک قاضی ایالات متحده به تلگرام دستور داد از صدور ارزهای رمزپایه GRAM که برای ماه آینده برنامه ریزی شده است ، خودداری کند ، از این طریق الزام کمیسیون اوراق بهادار و بورس ایالات متحده (SEC) را برآورده می کند.

در حكم دادسرای مقدماتی مورخ 24 مارس ، قاضی پی. كوین كاستل ، دادگاه منطقه ای آمریكا برای منطقه جنوبی نیویورك ، خاطرنشان كرد كه توزیع نشانه GRAM خلاف قوانین اوراق بهادار آمریكا است.

یک حکم دادگاه نشان داد که SEC در اثبات فروش تلگرام اوراق بهادار ثبت نشده ، شانس موفقیت قابل توجهی دارد.

SEC در اکتبر سال 2019 از تلگرام شکایت کرد و گفت این شرکت هنگامی که در سال 2018 1.7 میلیارد دلار در فروش توکن جمع آوری کرد ، قانون فدرال را نقض کرد.

در نتیجه گیری در 44 صفحه ، قاضی اظهار داشت كه تلگرام پروژه ای را برای "به حداكثر رساندن مبلغی كه خریداران اولیه مایل به پرداخت آن هستند" برای نشانه ها ایجاد كرده است ، ساختاری ایجاد كرده است كه سودآوری خریداران را در فروش مجدد به حداكثر برساند.

این حكم اظهار داشت كه "با توجه به واقعیت های اقتصادی تحت" معیار Howe "، دادگاه در نظر دارد كه ، در چارچوب این طرح ، فروش GRAM در بازار عمومی ثانویه بخشی جدایی ناپذیر از فروش اوراق بهادار بدون درخواست ثبت نام اجباری در این مورد است." .

قاضی متذکر شد که خریداران توکن انتظار سود از این سرمایه گذاری را دارند ، و گرچه تلگرام ادعا می کند که این یک محرک برای توسعه بیشتر پلتفرم blockchain شبکه باز تلگرام (TON) نخواهد بود ، در واقع چنین است.

تلگرام ممکن است تصمیم دادگاه را تجدید نظر کند ، اگرچه احتمال پیروزی کمی وجود دارد. با توجه به اینکه شرکت بخشی از مبلغ جمع آوری شده را برای پشتیبانی از پیام رسان هزینه کرده است ، ممکن است با بازپرداخت پول به سرمایه گذاران ، مشکلات جدی داشته باشد.

3DNews


نظر شما